UWAGA! PROGRAM POCHODZI Z ARCHIWUM GUIDE SERVICE. AKTUALNA OFERTA W MENU PO LEWEJ STRONIE.
ORGANIZATOR IMPREZY: PTTK O/MAZOWSZE
RAMOWY PROGRAM IMPREZY
Dzień 1
WARSZAWA - godz. 6.15 - spotkanie uczestników na parkingu przy Sali Kongresowej w Warszawie; godz. 6.30 - odjazd na trasę Warszawa - Kudowa - Kutna Hora - Praga. Po drodze zwiedzanie miejscowości: KŁODZKO - bastionowa twierdza na miejscu wcześniejszego zamku z 1577, późnogotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, rozpoczęty przez joannitów w 1344 r., ukończony w początku XVI w.; gotycki most na Młynówce z lat ok. 1280-1390 z barokowymi figurami, stylistycznie powiązany z mostem Karola w Pradze; KUTNA HORA - w 1995 r. Stare Miasto z kościołem św. Barbary i kościół klasztorny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w dzielnicy Sedlec zostały zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO, katedra św. Jakuba, kaplica Bożego Ciała. Przyjazd do PRAGI. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
Dzień 2
PRAGA - po śniadaniu zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem polskojęzycznym, m.in. Hradczany - Praskie Loretto, Zamek Praski z Salą Władysławowską, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Ogrody Królewskie, most Karola, Mała Strana, Rynek z Ratuszem, Trakt Królewski, Brama Prochowa, Plac Wacława. Obiadokolacja na mieście. Wieczorem dla chętnych spektakl „tańczące fontanny”. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 3
PRAGA - po śniadaniu c.d. zwiedzania miasta: miasto żydowskie - Josefov. W ciągu 8 wieków jej historii zamieszkiwała ją jedna z największych europejskich społeczności żydowskich. Swój obecny wygląd zawdzięcza przede wszystkim wielkim falom przebudowy i wyburzeń, jakie przetoczyły się przez nią w XIX i XX w. Cenne zabytki przetrwały wojenną zawieruchę tylko dlatego, że Hitler podjął decyzję o utworzeniu w Pradze Muzeum Wymarłej Rasy. Zobaczymy: miejsce urodzin Franza Kafki; Synagoga Wysoka; Ratusz Żydowski z zegarem odmierzającym czas w przeciwną stronę, Stary Cmentarz Żydowski czynny od XV do XVIII w, najstarszy ocalały cmentarz żydowski w Europie. Wyjazd do Decina i zwiedzanie: KARLOVE VARY - jedno z najpiękniejszych uzdrowisk Czech, spacer deptakiem. Wizyta w wytwórni Beherowki; Wieża widokowa Diana - z platformy widokowej rozległa panorama Karlowych Warów oraz dolin rzek Ohrzy i Ciepłej. Na północy dominuje pasmo Rudaw z Klinovcem. Na południu widać Slavkovský les i Doupovske vrchy. Przy dobrej pogodzie widoczne są nawet, odległe o 70km, wierzchołki bawarskiego Fichtelbergu. DECIN - ośrodek turystyczny związany z pobliskimi górami (Góry Połabskie, Tiské stěny). Znajduje się tutaj zamek (XII, XVI-XVIII w.), późnogotycki most (XV w.), barokowy kościół, secesyjna synagoga oraz zabudowa renesansowa, barokowa i klasycystyczna. W tym mieście urodziła się sławna modelka Karolína Kurková. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4
DECIN - po śniadaniu wyjazd do DREZNA przez Szwajcarię Saksońską - krainę skał i zamków. Leżący po obu stronach Łaby, gęsto zalesiony i bogaty w fantastycznie ukształtowane formy skalne region, ma od 1990 roku status parku narodowego. Godzinę drogi do Drezna, po obu brzegach Łaby pojawia się nagle gąszcz skalnych bastionów. Te baszty i wieżyczki, iglice i kopuły, zostały wyrzeźbione w ciągu tysiącleci na skutek działań deszczów i mrozów na piaskowiec. Jedne formacje skalne stoją samotnie, inne tłoczą się niczym wieżowce na Manhattanie. TWIERDZA KONIGSTEIN - potężna twierdza stanowiąca największą atrakcję Szwajcarii Saksońskiej, zbudowana przez króla Augusta II Mocnego. Podczas II Wojny Światowej w twierdzy mieścił się oflag, w którym przetrzymywano prawie wszystkich wziętych do niewoli dowódców polskiej armii. HOHNSTEIN - zamek otoczony malowniczymi kamieniczkami. Zamek został zbudowany w XII wieku. Ze względu na jego położenie na wysokiej skale nigdy nie został zdobyty, choć wielokrotnie niszczyły go pożary. STOLPEN - ośmiusetletni zamek, w którym hrabina Cosel spędziła większość życia; DREZNO - zw. Florencją nad Łabą. Stare Miasto, a w nim: Zwinger - Galeria Dawnych Mistrzów, zaliczana do najcenniejszych na świecie; Zbrojownia, Zamek Królewski, Opera Sempera, Nadworny Kościół Katolicki, zbudowany dla hrabiny Cosel pałac „Taschenbergpalais”, Drezdeński Kościół „Frauenkirche” z ufundowaną w roku 1999 przez obywateli polskiego miasta Gostyń kamienną czaszą w kształcie płomienia tzw. „Płomienia Pojednania”, Tarasy Brühla. Przejdziemy się śladami pobytu wielkich Polaków w Dreźnie, a wśród nich Adama Mickiewicza, Jana Henryka Dąbrowskiego, Fryderyka Chopina, Tadeusza Kościuszki... Muzeum J.I. Kraszewskiego. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 5
DREZNO - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do WARSZAWY oraz zwiedzanie: PARK MUŻAKOWSKI - największy i najsłynniejszy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech. Park zajmuje ok. 5,45 km² powierzchni na obu stronach rzeki Nysy Łużyckiej, która stanowi granicę polsko-niemiecką. Centrum parku znajduje się w niemieckiej miejscowości Bad Muskau. 2 lipca 2004 roku Park Mużakowski został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd do Polski przez przejście graniczne w Łęknicy, przyjazd do WARSZAWY około godz. 21.00
TERMINY: terminy wkrótce
CENA 990,00 zł
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 280,00 PLN
Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem, zakwaterowanie: Dom Pielgrzyma i hotele - pokoje 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 2 posiłki dziennie od obiadokolacji w pierwszym dniu do śniadania w dniu wyjazdu, obsługa pilota na całej trasie, ubezpieczenie polskie NNW i KL; opłaty miejscowe;
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługi przewodników miejscowych - łącznie 40 EUR
Uwaga: organizator PTTK O / Mazowsze zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie oraz zmiany ceny po istotnych wahaniach kursów walut. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Zapisy:
- w siedzibie biura - w momencie zgłoszenia należy wypełnić Umowę-zgłoszenie oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 40 % ceny Imprezy
- faxem / mailem - Umowę-zgłoszenie można przesłać faxem (22 826 49 46) lub mailem (biuro@guideservice.com.pl) oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 40 % ceny Imprezy przelewem na rachunek nr: 11 1500 1126 1211 2007 7296 0000 (KREDYT BANK S.A. III O/WARSZAWA, Filia nr 2), podając swoje nazwisko i rodzaj kursu. Druk Umowy-zgłoszenia - do pobrania poniżej.
« cofnij
|
|